…u jednoj maloj tubici od 45 ml. Ali prije svega da se predstavim – zovem se Bruno i po ‘struci’ sam pustolov. Ništa ekstremno, mene će se pronaći tamo gdje ima planina i šuma. U zadnje vrijeme i snijega. Naknadno sam shvatio da boravak u prirodi (bilo da je zvizdan ili studen vjetar) iziskuje i njegu kože. Stoga sam nedavno počeo isprobavati raznorazne proizvode za njegu lica i tijela.
Usputno sam googlao, ne bih li pronašao kakvu mušku recenziju ili blogera da se inspiriram. Onih par muških beauty blogera na koje sam naletio, su neaktivni. U tom trenutku mi je sinulo da bih mogao i sam započeti blog, usprkos činjenici što sam početnik. I tako je ulogom kozmetike kao potrebnog suputnika u neprohodnim pustolovinama izvan zone komfora („Off grid“) nastao blog: Bruno’s OFF.
Moja omiljena boja je crna, najdraža godišnja doba su mi zima i ljeto, a najdraže jelo su mi hamburgeri i domaće krvavice (ne nužno u kombinaciji). Da ne ispadne da je ovo recenzija o meni, vratit ću se na glavni motiv ovog posta – Eucerin Aquaphor njega za suhu i ispucalu kožu.
Da se razumijemo, Aquaphor je zapravo svakoj-svrsi-služeća mast, slična Bepanthen i Hansaplast mastima za obnovu kože. Generalno spašava iritiranu i izranjavanu kožu tako da ju njeguje, hidratizira i obnavlja.
Eh sad, kakve sam točno imao probleme da bih se odlučio koristiti baš takvu mast? Jesam li možda pao sa stijene i porezao ruku? Jesam li se opekao o logorsku vatru? Jesam li se odlučio za obnovu svojih noktiju i zanoktica? Imam li tegobe s pelenskim osipom? Ništa od toga, premda je u opisu ove njege navedeno i mnogo više razloga zbog kojih se može (i treba) koristiti Eucerinov Aquaphor.
U mojem slučaju su to tetovaže. Friške. Još pečene. Kao što znaju svi koji se podvrgnu takvom ukrašavanju kože, rane nakon tetoviranja moraju se tretirati 10-ak dana. Poželjne su masti bez mirisa i aditiva te ih je jednom-do-dvaput-na-dan potrebno blago utrljati po rani (da bi se stvorio zaštitni sloj koji će spriječiti prolazak prljavštine u ranu i time spriječiti infekciju na koži), i to u malim količinama – koža treba disati, da se brže-bolje regenerira. Nakon sedmog dana, koža nakon tetoviranja skoro pa je potpuno zacijelila.
p.s. nemojte me pitati što znače moje tetovaže, tu tajnu nosim sa sobom u grob!
Šalim se. *još malo o meni* Opsjednut sam nordijskom mitologijom i simbolima, tako da su mi, recimo, staroislandski magični znakovi i ornamentirani prikazi brodica iz predvikinškog doba omiljeni motivi za ‘črčkanje’ po sebi.
Osim tetovaža, Aquaphor mi je pomogao u ovim hladnim zimskim tjednima tako da mi je obnavljao ‘one neke osjetljivije dijelove’ tijela i lica, primjerice suhe laktove (ja ću poludjeti s tim laktovima, izgledaju kao da njima orem zemlju. Smrznutu.), ispucale pete (od milja ih zovem „korni-kornjače“),
nezgodan predio na rubovima usana gdje mi oštre dlake brkova ubadaju i teroriziraju kožu (njega za usne ovdje gotovo da uopće ne pomaže), ali i svakojake random ranice s kojima se svakodnevno susreće prosječan pustolov. *indiana jones muzika u pozadini*
Sve u svemu, Aquaphor njega za suhu i ispucanu kože zaista se pokazala kao velika pomoć za svakakve tegobe. Nemojte očekivati da je to krema kojom ćete si mazati lice i ruke, već prava mašćoba koju si utrljate na problematično područje na koži. Ne upija se brzo, što je i za očekivati, stoga predlažem (ako u slučaju nije akutni problem na koži) da ga koristite prije spavanja. Ako ste miran spavač, za razliku od mene. S prvom noćnom morom ovaj zaštitni omotač nestane, poput love u novčaniku dan nakon što sjedne plaća.
Dragi moji, nadam se da vas nije obeshrabrio moj blog o njezi rana i opekotina i da ćete me nastavit čitati. Tipkamo se ubrzo!
Bruno’s OFF
Pratite me i na Facebooku