Iz samog naslova se može predvidjeti o čemu ću pisati u nastavku. Naravno, bit će riječ o proizvodima i tehnikama kojima se borim protiv ovog suhog i hladnog vremena. Jako dugo ujutro čak nisam koristila nikakvu kremu (znam, velika greška), ali situacija se dosta promijenila i broj preparative se povećao, a moja koža se ponaša poput spužve i ima samo pozitivne reakcije na sve što koristim.
Krenimo od jutra, jer volim red i raspored . Ujutro se umijem i lice prebrišem Bioderminom micelarnom otopinom kako bi skinula ostatke preparata od prošle noći. Ne znam jesam li bila više u šoku kada sam vidjela da vata nije ni približno čista koliko sam očekivala ili sam sama sebe (a možda i dosta vas) više šokirala što to nisam radila i ranije. Nakon micelarne prelazim na hidrataciju.
Prije par mjeseci mi je kozmetičarka preporučila Thalgo gel kremu i oduševljena sam. Trenutačno se upija, lagane je teksture, ne ostavlja nikakav film (što me najviše i brine kod gel krema) i ne ljušti se kada se umasira u kožu. Ne znam jesam li jedina kojoj se ovo zadnje znalo događati, ali bilo je proizvoda koji su se znali guliti poput onih maski koje se posuše pa se skidaju u slojevima poput druge kože.
Ovdje toga nema i bila sam veoma zadovoljna kremom sve dok se temperature nisu ozbiljno spustile. Tada sam prije kreme u njegu uključila i Bio ulje.
Ovo nije novi proizvod na tržištu, a taman je i detaljniju recenziju napisala TheGlowGetter i sigurno ste i sami čuli za njega kao idealnog borca protiv strija, ožiljaka i neujednačenog tena. Bogato je vitaminima A i E, brzo se upija (poput bilo kojeg suhog ulja) i ne začepljuje pore. Koristim 3-4 kapi na području lica i vrata. Već nakon 2 tjedna sam primijetila razliku. Ožiljci od prištića su počeli brže zacjeljivati, ten izgleda zdravije i daje efekt sjaja iznutra. Ukratko, sami ćete sebi izgledati bolje i koža će bolje podnositi zimske uvjete.
Za kraj, ne smijemo zaboraviti na usne koje su najosjetljiviji dio lica. Ovdje su mi top tri proizvoda: Elizabeth Arden Eight Hour Cream (dugogodišnji favorit), Apivitin balzam s ružom i EOS-ov balzam s mirisom i okusom chaia. Ovaj zadnji je veoma praktičan za nanošenje pa ga uvijek imam u torbi.
Sada ćemo ubrzati dan i tako stižemo do večeri kada je vrijeme za skidanje šminke i za malo snažniju njegu kože.
Mislim da sam i previše puta spomenula svoje oduševljenje s micelarnim uljima kada je riječ o uklanjanju make upa. Trenutačno sam zaljubljena u ovo od Yves Rochera jer je idealan spoj cijene i kvalitete i iskreno, ne znam hoću li ga ikada prestati kupovati. Dovoljna je jedna pumpica, no ja volim ipak iskoristiti dvije i tu količinu umasiram po cijelom licu. Topi vodootpornu maskaru bez problema, ne peče za oči, nije prerijetko niti pregusto, jednostavno- divota. Na slici sam uljem skidala 24/7 olovku za oči od Urban Decaya koja inače izdrži pranje ruku pod normalno i za kraj sam ulje samo isprala vodom.
Kako sam inače velik zagovornik duplog čiščenja lica, za kraj koristim Garnierov 3u1 gel kako bi još dodatno očistila kožu. Može se koristiti kao čistač, maska i piling. Sadrži cink i salicilnu kiselinu i namijenjen je mješovitoj do masnoj koži. Pomaže ukloniti mrtve stanice ili dijelove kože koji se perutaju. Ovo je jako gusti gel tako da ga za čišćenje nije potrebno puno i u sebi ima sitna zrnca koja rade piling. Kao maska se drži nekoliko minuta i posuši se poput maski na bazi gline.
Za noćnu hidrataciju pomiješam svoj pobjednički trio: Effaclar Duo (+) od La Roche Posaya, Kiehl’sov koncentrat s vitaminom C i hijaluronskom kiselinom, te Novexpertov fluid koji se bori protiv problematične kože kod nas koji više nismo teenageri. Kako sam o ova tri proizvoda već pisala, mislim da je ovo samo pokazatelj koliko su uistinu dobri i da ništa više nije potrebno reći. Jedino što moram spomenuti je da je Effaclar Duo službeno moj omiljeni proizvod za lice kojeg koristim jubilarnih 10 godina.
Sva tri proizvoda su slične teksture i radi toga ih doslovno odjednom pomiješam u dlanu i umasiravam u lice dok se potpuno ne upiju.
U ovom zadnjem dijelu ću spomenuti omiljene maske i tzv. ”alat”.
Što se tiče maski, apsolutni favoriti su REN-ova Glycol Lactic maska za sjaj kože. Guste je i pomalo ljepljive teksture (podsjeća na med) i može izazvati lagani osjećaj peckanja ako imate osjetljiviju kožu. Namjena joj je da radi piling i obnovu kože. Sadrži nekoliko vrsta kiselina i ekstrakte voća bogatog enzimima koji uklanjaju površinske nečistoće i daju blistavost koži. Drži se 10 minuta i skida se mokrom gazom koja se dobije u pakiranju s maskom.
Neko vrijeme sam kupovala jednu za drugom i bila mi je must have maska. Prestala sam ju koristiti jer sam mislila da mi lice treba pauzu i da se ne navikne. No nedavno sam prošla pored nje u Mulleru i sada je opet dio moje kolekcije nakon nekoliko godina pauze. Naravno, moram ponovo nahvaliti i drogerijsku masku za lice u maramici od Garniera. Služi za hidrataciju i revitalizaciju kože, a onaj osjećaj kada skinete masku nakon 15 minuta je neprocjenjivo ugodan (mislim da me razumiju svi koji su koristili ovu vrstu maski).
Za kraj, moram spomenuti i masažer za lice od Tinkture.
To je onaj ”alat” o kojem sam govorila. Imam ga nešto manje od godine dana, ali nikako da ga spomenem u nekom članku. Odličan je ako imate problema s podbuhlim licem, nakupljanjem vode ili ako primjećujete da vam koža gubi elastičnost. Ako ste se ikada dvojili da li da ga kupite ili ne, svakako preporučujem.
Kako se vi brinete o svojoj koži preko zime? Koji proizvod vam se činio najzanimljiviji?
Koliko košta ovo micelarno ulje od yves rochera i masažer od tinkture?
Inače, moja preferencija (kao i mnogih čitatelja) jest uključivanje cijene odmah pri opisu proizvoda. Nije velika zamjerka, ali volim odmah znati taj podatak, pa eto – čisto nešto za razmotriti.
Unaprijed hvala!
E ja sam kriva za cijene, iskreno- zaboravila sam totalno. Znam da je to bitno u članku jer je meni to glavno kod odluke hoću li kupiti proizvod ili ne. Napravit ću si neki mental note za pisanje cijena, hvala na podsjetniku .
Micelarno ulje je bilo 65 kn (makar im sada na sajtu piše da je 49 kn, možda je pojeftinilo u međuvremenu, hm hm…).
Masažer je 147 kn. Naručila sam ga direktno s Tinkturinog weba, poštarina je besplatna i platila sam direktno dostavljaču.
Baš sam i ja to htjela napisati
Isto volim odmah saznati gdje mogu kupiti proizvod i koliko košta
Inače, super detaljan članak
Baš sam i ja to htjela napisati
Isto volim odmah saznati gdje mogu kupiti proizvod i koliko košta
Inače, super detaljan članak
Evo baš sam odgovorila u komentaru gore, budem se sjetila ubuduće napisati cijene i gdje sam kupila proizvod, ali drago mi je da ti se osim toga članak svidio.